توصیه های مهم ایمنی آسانسور

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

امروزه کمتر آپارتمان و ساختمانی را می بینیم که دارای آسانسور نباشد، بدون استثنا هر ساختمان مدرنی از وجود آسانسور بهره مند است. افراد زیادی هستند که به دلایل مختلف اعم از پا درد، کمردرد، داشتن آرتروز و یا حتی به دلیل مسن بودن ، قادر به بالا و پایین رفتن از پله ها نیستند، بنابراین ضرورت اهمیت آسانسور در این جور موارد به شدت احساس می شود. اگر چه آسانسورها یکی از مطمئن‌ترین شیوه‌های حمل‌ونقل موجود هستند اما با استفاده از چند راهنمای ساده می‌توانید از امنیت خود مطمئن تر شوید. نه تنها باید بدانید چگونه به درستی از آسانسور استفاده کنید بلکه همچنین باید بدانید در صورتی که آسانسور وسط راه متوقف شد، چکار کنید. لطفاً توصیه‌های زیر را برای ایمنی آسانسور را در نظر بگیرید:

توصیه‌های ایمنی آسانسور

• در زمان ورود و خروج به آسانسور به باز رو بسته شدن درب های آسانسور و پیام هایی که توسط سیستم هوشمند آسانسور اعلام می شود دقت کنید، به خصوص در مواردی که کودکان به همراه شما هستند.

• در صورتی که کودکان همراه شمار در کابین آسانسور و یا در انتظار آسانسور هستند برای رعایت ایمنی آسانسور مراقب آن ها باشید و مانع بازی کردن ان ها با کلیدهای آسانسور شوید.

 

عدم بازی کردن کودکان با کلید های آسانسور
• به هنگام وارد و داخل شدن آسانسور می توانید با استفاده از کلید های باز و بسته نگه داشتن درب از بسته شدن نا به هنگام درب های آسانسور جلوگیری نمائید.

• یکی از مشکلات اصلی در استفاده از آسانسور قطع ناگهانی و پیش بینی نشده برق است . در بسیاری از ساختمان های امروزی سیستم برای ایمنی آسانسور برق اضطراری وجود دارد و آسانسور ها نیز به سیستمی به نام Back out مجهز هستند که در هنگام قطع ناگهانی برق آسانسور را تا توقف در سطح یکی از طبقات پشتیبانی می کند .در غیر این صورت مسافران ملزم به حفظ آرامش و خونسردی خود هستند . از تلاش برای باز کردن و شکستن درب های آسانسور جدا اجتناب نمائید که منجر به ایجاد خسارت و بروز حوادث خطرناک خواهد شد. لازم به ذکر است ذهنیت خفه شدن در کابین آسانسور به دلیل کمبود اکسیژن تنها یک ذهنیت اشتباه است و در صورتی که به هر دلیل مجبور به ماندن در کابین آسانسور شدید به هیچ عنوان نگران میزان اکسیژن موجود در کابین نباشید.

حفظ خونسردی به هنگام مواجه با مشکل در آسانسور
• نصب کلید اضطراری در آسانسورها یکی از فاکتورهای الزامی در ISO-25740 است و افراد در صورت محبوس شدن در آسانسور می توانند با استفاده از این کلید درخواست کمک کرده و تا زمان حضور گروه نجات برای خارج شدن از آسانسور منتظر بمانند و از هر گونه اقدام خودسرانه و عجولانه جدا پرهیز نمایند .

• در صورت توقف آسانسور در بین طبقات به هیچ وجه شخصا برای خروج از آسانسور اقدام نکنید از درب آسانسور دور شوید و در کف آسانسور بنشینید و منتظر اقدام گروه نجات باشید .

• از فشار دادن کلیدهای آسانسور به صورت متناوب بپرهیزید. پیام های مورد نیاز تنها با یک با فشردن دکمه مورد نظر به سیستم هوشمند آسانسور ارسال شده و تکرار فشردن دکمه تاثیری در سرعت اجرای فرمان نداشته و تنها می تواند منجر به تداخل در روند کاری آسانسور و خراب شدن کلید های مربوطه شود.

 عدم تکرار فشردن دکمه آسانسور

• در زمان هایی که ساختمان خالی از سکنه می باشد از استفاده از آسانسور بپرهیزید .

• از بازدید های دوره ای و سرویس کردن آسانسور غافل نشوید و با پیگیری به موقع مانع از بروز حوادث نا گوار شوید .

• هرگز بیش از ظرفیت اعلام شده سوار آسانسور نشوید . به طور کلی آسانسورهای استاندار می بایست به سیستم اعلام ظرفیت غیر مجاز مجهز باشند اما در هر صورت به کاربران توصیه می شود به ظرفیت اعلام شده توجه نمایند و هرگز بیش از ظرفیت سوار آسانسور نشوند زيرا استفاده خارج از ظرفيت، خطراتي بسيار جدي در بردارد که قابل مقايسه با وسايل ديگر نيست.

رعایت درست استفاده از ظرفیت آسانسور
• برای خرید و نصب آسانسور به شرکت های معتبر با سابقه کاری مطلوب مراجعه نمائید و در بازدید های دوره ای نیز از افراد متخصص و متبحر استفاده کنید .
با توجه به این که مبحث ایمنی یکی از مباحث بسیار مهم و حائز اهمیت در حوزه آسانسور به شمار می رود افراد برای نصب آسانسور در مجتمع های مسکونی ، اداری ، تجاری و تفریحی برای نصب آسانسور به اعتبار و حسن شهرت شرکت های آسانسور بسیار توجه میکنند. یکی از شرکت های معتبر در حوزه طراحی و تولید آسانسور و خدمات آسانسور، شرکت راهمان آسانبر است که با بیش از 20 سال سابقه فعالیت میکند. برای آشنایی بیشتر با خدمات آسانسور بر روی کلمات آسانسور غرب مازندران و یا آسانسور رامسر کلیک کنید.

 

خواندن 3972 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

اطلاعات تماس دفتر راهمان آسانسور تنکابن

 09123449347               01154210069

   Raahmanasansor@gmail.com

آدرس راهمان آسانسور در تنکابن:
میدان امام - خیابان جمهوری - خیابان فرهنگ - ساختمان فریما - طبقه 3

اطلاعات تماس دفتر راهمان آسانسور رامسر                     

  09123706591            01155244040
    Raahmanasansor@gmail.com

آدرس راهمان آسانسور در رامسر:
دوراهی کتالم - بلوار 22 بهمن