نحوه ضدعفونی کردن اصولی آسانسور

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

در این مقاله از راهمان آسانسور با نحوه ضد عفونی کردن اصولی آسانسور آشنا خواهیم شد. با ما همراه باشید.
یکی از اصول مهمی که باید در مکان های پر تردد و شلوغ حتما رعایت کرد مقوله ضدعفونی کردن است. هر شخصی با هر مشکلی که داشته باشد میتواند سبب انتقال انواع ویروس و باکتری و آلودگی به سایر افراد باشد. از این رو تمیز نگهداشتن و ضدعفونی کردن از مهم ترین کارهایی است که باید انجام داد. به خصوص امروزه که با وجود ویروس کرونا همه باید در این امر بکوشند و رعایت کنند.


یکی از مکان های شلوغ و پر تردد شبانه روزی میتواند آسانسور باشد که روزانه تعداد افراد زیادی در آن رفت و آمد میکنند. دستگیره درب آسانسور، دکمه های آسانسور، کف و دیواره از سطوحی است که درگیر آلودگی همیشگی هستند، این آلودگی به دلیل تماس دست افراد به قسمت های مختلف آسانسور به صورت خواسته و ناخواسته است که باید تمیز و شسته شوند. ضدعفونی کردن اصولی آسانسور میتواند کمک مهمی برای رعایت بهداشت افراد و جامعه باشد.

امروزه با استفاده از روش‌های جدیدی می‌توان به میزان قابل توجهی کیفیت شستشو را ارتقا بخشید و به راحتی تمامی سطوح آسانسور شامل کف، دیوار، شیشه‌ها، و ... را ضدعفونی نمود. آسانسور در اکثر ساختمان‌های اداری و مسکونی مورد استفاده وجود دارد و احتمال تجمع آلودگی به خصوص بر روی دیواره‌ها و دکمه‌های آن بسیار زیاد است و باید نظافت و ضدعفونی آن به شکل دوره‌ای انجام شود.

از آنجایی که وجود آلودگی در سطوح آسانسور می‌تواند محیط آن را بسیار آلوده نماید، ضدعفونی کردن آن می‌تواند از این مورد به خوبی پیشگیری نماید.

تکنیک های ضدعفونی کردن آسانسور

همانطور که در بالا هم گفته شد تمام آسانسور مانند قسمت های کف، دیواره،شیشه، دکمه و ... باید به صورت دوره ای ضدعفونی و تمیز شوند.
برای ضدعفونی کردن کف آسانسور ابتدا آن را با آب گرم خیس کرده و سپس با استفاده از یک تی کف آن را از جرم‌ها و لکه‌ها تمیز کنید.
پس از اضافه کردن وایتکس رقیق یا محلول ضدعفونی به کف آسانسور اجازه دهید تا با استفاده از هوای آزاد خشک شود.
در زمان ضدعفونی کردن، آسانسور باید برای استفاده مراجعین و ساکنین ساختمان مسدود شود و یا با نصب اطلاعیه و پوسترهایی از ورود افراد به آسانسور جلوگیری شود.

اصول ضدعفونی کردن دیگر قسمت های آسانسور

برای ضدعفونی کردن درب، دیواره‌ها، دستگیره و آینه آسانسور پس از لکه‌گیری و تمیز کردن آن، باید محلول ضدعفونی‌کننده را بر روی سطح آن‌ها اسپری کرده و اجازه بدهید که محلول خودبه‌خود با هوای آزاد خشک شود.
یادتان باشد برای ضدعفونی کردن کلیدهای آسانسور به هیچ‌ عنوان به صورت مستقیم محلول ضدعفونی‌کننده را بر روی سطح آن‌ها اسپری نکنید زیرا باعث ازبین بردن آنها میشوید.
همچنین بهتر است از وایتکس رقیق شده به دلیل ایجاد واکنش منفی برای این سطوح استفاده نکنید.
باید یک دستمال تمیز و ترجیحاً میکروفایبر را به الکل 70 درصد آغشته کرده و بر روی درزها و دکمه‌های اطراف آن بکشید.

به طور کلی توصیه می‌شود، به دلیل استفاده هر روزه و مکرر از آسانسور برای ضدعفونی کردن تخصصی آن از راه‌حل‌هایی مانند قرار دادن محلول ضدعفونی‌کننده یا ژل ضدعفونی در داخل کابین آسانسور استفاده کنید.

نکات ضدعفونی کردن اصولی آسانسور

• قبل از ضدعفونی کردن اصولی آسانسور حتما نسبت به عملکرد آسانسور باید آگاهی داشته باشید زیرا در صورت نفوذ هرگونه مایع ضدعفونی‌کننده به قسمت‌های مختلف آسانسور، امکان از کار افتادن آن وجود دارد.

• تمیز کردن لزوماً میکروب ها را از بین نمیبرد، بلکه آن ها را جابجا میکند، تعداد آنها و خطر شیوع عفونت را کاهش میدهد. بنابراین سعی کنید برای پاکسازی از محصولی استفاده کنید که هم تمیزکننده باشند و هم ضدعفونی کننده

• به هنگام ضدعفونی کردن کابین آسانسور درب آن را باز نگه دارید

• به هیچ عنوان اسپری ضدعفونی‌کننده را به صورت مستقیم به دکمه‌ها و چراغ آسانسور نپاشید

• از دستمال های زبر و روزنامه‌ها برای پاک کردن آینه و شیشه‌های آسانسور استفاده نکنید.

• بهتر است روزانه با توجه به شرایط حال حاضر و ویروس کرونا با استفاده از اسپری ضدعفونی‌کننده بخش‌های داخلی کابین آسانسور را ضدعفونی کنید.

• از تجهیزات و مواد با کیفیت و مرغوب برای ضدعفونی کردن آسانسور استفاده کنید.

• در هنگام ضدعفونی کردن آسانسور موارد ایمنی را رعایت کرده و حتماً از ماسک و دستکش استفاده کنید.

• برای تمیز کردن چراغ‌ها، شیشه‌ها و آینه آسانسور از دستمال میکروفایبر استفاده کنید.

• تا خشک شدن کامل فضای داخلی کابین آسانسور از روشن کردن آن خودداری نمایید.

 

شرکت راهمان آسانسور در رامسر با برخورداری از تجربه چندین ساله کاری خود و تیم متخصص بخش خدمات آسانسور را در رامسر و تنکابن راه اندازی کرده است و با پشتیبانی بینظیر و خدمات پس از فروش این اعتماد سازی را به حد بسیار بالایی رسانده است و کاملا سبب جلب رضایت مشتریان عزیز شده است. اگر نیاز به پله برقی، بالابر، آسانسور در مراکز تجاری-مسکونی خود دارید حتما با شرکت آسانسور در رامسر با نام راهمان آسانسور تماس بگیرید تا پس از مشاوره کامل بهترین انتخاب برای شما رقم بخورد.

 

خواندن 2025 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

اطلاعات تماس دفتر راهمان آسانسور تنکابن

 09123449347               01154210069

   Raahmanasansor@gmail.com

آدرس راهمان آسانسور در تنکابن:
میدان امام - خیابان جمهوری - خیابان فرهنگ - ساختمان فریما - طبقه 3

اطلاعات تماس دفتر راهمان آسانسور رامسر                     

  09123706591            01155244040
    Raahmanasansor@gmail.com

آدرس راهمان آسانسور در رامسر:
دوراهی کتالم - بلوار 22 بهمن