مجموعه مقالات

مجموعه مقالات

آسانسور ویلچر بر یه نوع آسانسوره که در دونوع عمودی و شیب دار طراحی شده و امکان جابجایی ویلچر از یک به سطح دیگرو فراهم میکنه. از این آسانسور هم چنین برای افراد ناتوان هم کاربرد داره که میتونن از پله‌ها بالا و پایین برن و زندگی مستقلی داشته باشن. هر کسی به راحتی میتونه ویلچر رو داخل سکوی آسانسور حرکت بده و از یک طبقه به طبقه دیگه بره.
بعضی ها میان این آسانسور رو برای دسترسی بهتر به صورت دائمی داخل ساختمان یا منزل نصب میکنن بعضی هام از آسانسورهای ویلچربر متحرک و قابل حمل استفاده میکنن که در زمان های لازم بتونن فقط ازش استفاده کنن.

در این مقاله از راهمان آسانسور با نحوه ضد عفونی کردن اصولی آسانسور آشنا خواهیم شد. با ما همراه باشید.
یکی از اصول مهمی که باید در مکان های پر تردد و شلوغ حتما رعایت کرد مقوله ضدعفونی کردن است. هر شخصی با هر مشکلی که داشته باشد میتواند سبب انتقال انواع ویروس و باکتری و آلودگی به سایر افراد باشد. از این رو تمیز نگهداشتن و ضدعفونی کردن از مهم ترین کارهایی است که باید انجام داد. به خصوص امروزه که با وجود ویروس کرونا همه باید در این امر بکوشند و رعایت کنند.

موزیک غذای روح است و اگر به صورت صحیح انتخاب شود، می تواند آرام بخش و سرگرم کننده باشد. همان طورکه افراد بسیاری در مکان های خصوصی، از انواع موزیک استفاده می کنند، استفاده از آن در مکان های عمومی هم مدت هاست طرفداران خاص خود را پیدا کرده است. یکی از این مکان ها، داخل کابین آسانسورها است. امروزه از انواع موزیک، خصوصاً موسیقی بی کلام و آرامش بخش در آسانسورهای ادارات، شرکت ها ، مجتمع های تجاری و مسکونی و حتی ساختمان های مسکونی چند طبقه استفاده می شود، از این رو تصمیم گرفته ایم در این نوشته راجع به تاثیر موسیقی در آسانسور بر روح و جان بیشتر بگوییم؛ پس با ما همراه باشید.

گاهی وقت ها با توجه به محدودیت های رفت و آمدی پی در پی و عجله، حتی از پله بالا پایین رفتن هم برای ما سخت و منجر به آسیب میشود. در این لحظه است که دلمان میخواهد راهی وجود داشته باشد که به راحتی بتوان از پله ها بالا پایین رفت. مخصوصا در فصل گرما که بالا پایین رفتن از پله ها وحشتناک تر میشود. گزینه‌هایی برای نقل‌مکان و امکانات کامل برای زندگی وجود دارد، اما این هزینه‌ها برای بسیاری از مردم جهان گران است و هزینه و زمان زیادی را شامل می‌شود.

همانطور که می دانید آسانسور یا بالابر وسیله ای برای انتقال از طبقه ای به طبقه دیگر در ساختمانهای مختلف می باشد و در واقع اتاقک متحرکی است که می توان توسط آن به طبقات بالا رفت. در تعریفی مشابه، آسانسور به مجموعه تجهیزات حمل و نقل گفته می شود که انتقال عمودی مردم و یا وسایل بین طبقات ساختمان را فراهم می نماید. اما آسانسور داریم تا آسانسور. در این مقاله مختصر و مفید سعی کرده ایم دلایل منطقی و روانی نصب آینه در آسانسور را بگوییم پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

آسانسور صنعتی یکی از انواع آسانسور است که برای کارخانه ها، محیط های صنعتی و پروژه های عمرانی و ساخت و ساز در مناطق مختلف استفاده می‌شود. گاهی ممکن است نام آسانسورهای صنعتی با بالابر صنعتی به جای یکدیگر به کار بروند، اما در واقع تفاوت های بین این دو وجود دارد.
اختلاف اصلی میان طراحی آسانسور صنعتی با یک بالابر صنعتی در نحوه طراحی، ساخت و هزینه های آنها معرفی می شود. هر یک از این آسانسور یا بالابر دارای یک محور اصلی هستند که اتاقک متحرکی پیرامون آن به سمت بالا یا پایین حرکت می کند. هم بالابر و هم آسانسور صنعتی، یک محفظه مشخص دارند که برای راحت تر شدن حمل و نقل و محافظت از افراد یا وسایل داخل کابین در نظر گرفته شده اند.

آسانسور وسیله ایست که همه ما با آن سر و کار داریم و به وفور از آن استفاده می کنیم. این وسیله کاربردی، جزء جدانشدنی زندگی ماست و نبود آن می تواند مشکلات زیادی برایمان به وجود بیاورد. تصور ساختمان های بلند بدون آسانسور غیر ممکن است و نمی توان تنها از پله استفاده نمود. با این حال، این وسیله کاربردی همیشه هم امن نیست و باید هنگام استفاده از آن، حواس خود را جمع کنیم. در این مطلب قصد داریم راهکار های زنده ماندن به هنگام سقوط آسانسور را مورد بررسی قرار دهیم.

کابین آسانسور چیست؟

کابین آسانسور محفظه ای است که جزئی از آسانسور بوده و مسافر، بار یا هر دو را در خود جای داده و حمل می نماید و در انواع نفربر، باربر، خودروبر، ویلچربر و برانکاردبر ساخته می شود. کابین آسانسور اتاقکی فلزی است که بین فضای ریل ها، توسط یک طناب فولادی (سیم بکسل) در داخل مسیری عمودی در حال حرکت است.

کابین آسانسور دارای کف برای ایستادن مسافران، دیواره هایی برای حفاظت مسافرین یا بار، سقف و در بسیاری از موارد درب می باشند و باید در تراز هر طبقه توقف نموده و در حین ورود و خروج مسافر یا بار در آن حد تراز باقی بماند و از سه قسمت عمده تشکیل شده است:
• چارچوب که اصطلاحا یوک نامیده می شود، که این چارچوب خود به چند بخش از جمله به یوک بالا (cross-head) و یوک پایین (planker) تقسیم می شود.

امروزه کمتر آپارتمان و ساختمانی را می بینیم که دارای آسانسور نباشد، بدون استثنا هر ساختمان مدرنی از وجود آسانسور بهره مند است. افراد زیادی هستند که به دلایل مختلف اعم از پا درد، کمردرد، داشتن آرتروز و یا حتی به دلیل مسن بودن ، قادر به بالا و پایین رفتن از پله ها نیستند، بنابراین ضرورت اهمیت آسانسور در این جور موارد به شدت احساس می شود. اگر چه آسانسورها یکی از مطمئن‌ترین شیوه‌های حمل‌ونقل موجود هستند اما با استفاده از چند راهنمای ساده می‌توانید از امنیت خود مطمئن تر شوید. نه تنها باید بدانید چگونه به درستی از آسانسور استفاده کنید بلکه همچنین باید بدانید در صورتی که آسانسور وسط راه متوقف شد، چکار کنید. لطفاً توصیه‌های زیر را برای ایمنی آسانسور را در نظر بگیرید:

همه‌ی ما طی زندگی خود تا کنون چندین بار سوار آسانسور‌هایی شده‌ایم که در زمان شروع و پایان حرکت تکان‌های شدید یا تکان های ناگهانی می‌خورند این تکان به دلیل سرعت ناگهانی دور گرفتن موتور است که باعث ایجاد شوک حرکتی و یا تکان های شدید می شود. استفاده از درایو ها در آسانسور این مشکل را حل کرده و باعث می شود که در آسانسور در هنگام حرکت با تکان های شدید مواجه نشود. دراین مقاله همانطور که گفتیم می‌خواهیم درباره‌ی قطعه‌ای در آسانسور صحبت کنیم که وظیفه جلوگیری از آن تکان‌های شدید و اطمینان از حرکت نرم آسانسور را بر عهده دارد یعنی درایو آسانسور صحبت کنیم. با راهمان آسانبر همراه باشید.

صفحه1 از3

اطلاعات تماس دفتر راهمان آسانسور تنکابن

 09123449347               01154210069

   Raahmanasansor@gmail.com

آدرس راهمان آسانسور در تنکابن:
میدان امام - خیابان جمهوری - خیابان فرهنگ - ساختمان فریما - طبقه 3

اطلاعات تماس دفتر راهمان آسانسور رامسر                     

  09123706591            01155244040
    Raahmanasansor@gmail.com

آدرس راهمان آسانسور در رامسر:
دوراهی کتالم - بلوار 22 بهمن